[Home]
- Recenze padů
- StepMania
- Czech DDR


Reporty z akcí
Fotky z akcí
- Videa

Dance Dance Revolution
DS 3DDX
- BeatMania
- DanceManiax
- DrumMania
- EZ2Dancer
- In The Groove
- In The Groove 2 PC
- Karaoke Revolution
- Keyboard Mania
- Para Para Paradise
- Percussion Master
- Pop'n Music
- Pump it Up
- Pump it Up Pro
- Technomotion

Songlists
Codes and unlocks
- S'Tsung
- Xsoft
- My Blog (Czech)
- My BEMANI Blog (English)
- UnlockedArcade

 

 

Reklama:

DDDR a ITB double

Ukázka hry na dvou padech

Double je hra na osm panelů, tudíž je těžší, ale také nabízí o hodně více než single mode.

  • Double je fyzicky náročnější
  • je zde více krokových variací
  • je zde více skokových variací
  • setkáte se najednou s přechody s padu na pad
  • je vhodnější pro freestyle, dává více prostoru
  • pokud se naučíte dobře double, pomůže vám to hodně v single modu (budete mít o hodně lepší orientaci a více možností jak něco odehrát)
  • je zde výrazněji vidět, že kdo zvládá techniku má navrh

Na začátek bych chtěla říct, že double není něco vyhraněného pro velmi dobré hráče. Ale je to něco, co si mohou zahrát v podstatě všichni, kteří už se se singlem trochu seznámili (tak od čtyřtlapek). Ze začátku je pro hráče důležité se naučit na padu orientovat (a nenechat se odradit tím, že to ze začátku nepůjde).

Pro dobrou orientaci na padech ze začátku stačí hrát jednoduché skladby. Jde o to, že v těchto skladbách není moc šipek a hráč má dostatek času podívat se, kde daný panel na padu je a pak se tam přemístit.

Jumps

Později se hráč bude muset seznámit se sedmi novými skoky a to:

  • R1+L2
  • R1+D2
  • U1+L2
  • R1+U2
  • D1+L2
  • U1+U2
  • D1+D2

Jako hráč si budete muset zvyknout na to, že panely na tyto skokové variace jsou blíže (R1+L2) nebo dále (U1+U2,D1+D2) než jste zvyklý ze single. Navíc skoky U1+U2,D1+D2 vás donutí pohnout vaším těžištěm hodně mimo střed padů a to je ze začátku nezvyk a může to být i na arkádě nebezpečné.

Někdy se může stát, že vás na určitý skok počítač povede přes celou platformu. Dávejte si na toto pozor. Snažte se moc s těžištěm nehýbat a nepřekonávat se, abyste tam doskočili. Nemusíte to vypočítat správně a věřte mi skončit mimo platformu (na ještě horším místě nechcete). Dejte tomu čas.

Po seznámení se skoky a osmi panely se budete muset seznámit s tou nejzákladnější formou crossoverů. Jedná se o přechody z jednoho padu na druhý přes střed.

Crossovers

Základní crossover celý vypadá následovně: L1, D1, R1, L2, D2, R2, U2, L2, R1, U1, L1. Tento vzorec odehrajte tak, že se postavte nohama na L1+R1. Levou nohou potvrďte L1, pravou pak D1 (jste čelem doprava), R1 levou nohou, na L2 se otočíte doleva a potvrdíte šipku pravou nohou, D2 pak levou nohou, na R2 se znovu otočíte doprava a potvrdíte šipku pravou nohou, na U2 levou, L2 pravou, na R1 se znovu otočíte doleva a šlápnete na ní levou nohou a zbytek dotlapkáte v tomto směru.

Pokud se toto naučíte nebudete mít pak s těžšími skladbami velké potíže. Tohle je však základní krok, čekají vás těžší přechody. Pokud si chcete natrénovat snažší přechody přes střed zkuste si zahrát Moonlight Shadow nebo Butterfly Upswing Mix na Standard.

Asi jste si všimli, že jsem vás vedla u crossoverů tak, abyste střídali nohy - pravá, levá, pravá, levá. Tohle je pravidlo číslo jedna u doublu. Platí to i pro single, ale ve většině případech se to dá udoublestepovat (jedna noha potvrdí více šipek najednou, nohy se nestřídají pravidelně). Později u double totiž budete potřebovat být velmi rychlí a to se bez střídání nohou moc nedaří.

Gallops

Gallopy jistě znáte ze single play. Jedná se o dvě šipky, které jsou relativně za sebou (u double se do této skupiny dají počítat i osminky). U double se vám bude na těžší obtížnosti stávat, že budete potkávat právě tento typ kroků. Jde o to, že toto v rozložení stylem crossovery nebo jiné krokové variace přes střed můžou být trochu oříšek.

U mě osobně platí jedna věc: žádné poskoky. Pro kontrolu nad pohybem po platformě bylo u mě důležité udržovat rovnováhu. Dříve jsem gallopy hrála stylem "poskok" a každá noha dopadla někdy jindy (a většinou jsem se ani netrefila do perfectů nebo dvou greatů). Později jsem zvolila techniku rychlého překroku. Je to přesnější a v double mode toto usnadňuje pokračování v pohybu (nezastavíte se totiž ne chvilku na jednom místě)

Datum poslední modifikace:
-00:00 29/11/2010